Dobrą zabawę można zapewnić pociechom na wiele sposobów. Jednym z trafionych pomysłów są puzzle dla dzieci. Warto też w tym przypadku skusić się na niecodzienną propozycję, która zachwyca i wzbudza wiele emocji.

Puzzle przestrzenne – czyli robiące wrażenie modele 3D

Pomysłowość producentów potrafi zaskakiwać i tego typu produkty są na to najlepszym dowodem. Po złożeniu prezentują się znakomicie, a efekt wizualny jest często imponujący. Właśnie na te puzzle natrafiłem, kiedy szukałem ciekawych zestawów dla mojego dziecka. Praktycznie od razu przykuły moją uwagę i zdecydowałem się je nabyć. Najważniejsze jest również to, że mojemu synowi bardzo się spodobały i często układamy je razem.

Te akurat puzzle dla dzieci wyróżniają się tym, że zabawa z ich udziałem ma nieco inny charakter niż tymi tradycyjnymi. Dodam jeszcze, że sprawdzą się raczej w przypadku starszych pociech. Są zazwyczaj bardziej wymagające i przydaje się trochę wprawy podczas ich układania. Nie zmniejsza to wcale radości płynącej z kreatywnej zabawy.

Do tej pory znalazło się u nas kilka opakowań, do których należą: “Magiczne dowcipy Weasleyów na Pokątnej”, “Bank Gringotta na Pokątnej”, “Lamborghini Huracan Evo” i “SuperThings. Kaboom City”. W drodze są też kolejne. Podoba mi się to, że nie potrzeba nożyczek i kleju do ich montażu. Dochodzi do tego, chociaż nie zawsze, ponumerowanie elementów. Dziecko może dzięki temu szybciej zbudować ciekawe i kolorowe konstrukcje. Budynki znane z “Harry’ego Pottera” wyglądają rewelacyjnie. Zresztą to samo można powiedzieć o pozostałych modelach.

Puzzle dla dzieci – dobrze zaskoczyć je czymś nietuzinkowym

Warto jeszcze wspomnieć o jednej zalecie. Puzzle przestrzenne nie są drogie. Ten czynnik także okazał się dla mnie istotny przy ich wyborze. Ceny poszczególnych zestawów są atrakcyjne i nie różnią się pod tym względem od tradycyjnych puzzli. Połączenie tego aspektu wraz z jakością i stroną wizualną przemawia za ich wyborem. Najlepiej przekonać się o tym w praktyce. Kiedy złoży się pierwszą konstrukcję, od razu pojawi się ochota na kolejną przygodę.